Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” realizuje wspólnie z Policją i ENERGĄ przedsięwzięcie profilaktyczno - prewencyjne „ Mieszkam na wsi, chcę być bezpieczny” .
Dzieci z terenów wiejskich już od najmłodszych lat narażone są na wiele niebezpieczeństw. Najczęstsze przyczyny zdarzeń z udziałem dzieci na wsi to brak opieki ze strony starszych, nieuwaga i brak wyobraźni dorosłych.
Ideą przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa w tym bezpieczeństwa pożarowego, wyjaśnienie jak należy zachować się w razie zagrożenia pożarowego, jak uniknąć innych niebezpieczeństw.
Pożar może powstać wskutek różnych przyczyn. Dziecko powinno mieć świadomość co może spowodować to zjawisko, szczególnie w miejscu zamieszkania i  szkole. Ważne jest, aby wiedziało w jakich sytuacjach może być sprawcą pożaru.
         W miesiącu październiku rozpocznie się kolejna edycja rozpoczętego w kwietniu programu obejmująca dzieci i młodzież z kolejnych szkół powiatu płockiego. Spotkania te mogą być jedynie zwróceniem uwagi na problematykę.
        Kolejnym krokiem w przekazywaniu informacji z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i nauki nawyków prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia może być film pt. „Przygody Damiana – szkolnego piromana”, który nauczyciele będą mogli wykorzystywać podczas dalszej edukacji dzieci.
        Film ten opiniowany jest przez psychologów którzy określili, że adresowana jest do dzieci w wieku 6 – 10 lat, więc dla starszaków przedszkolnych oraz dzieci edukacji wczesnoszkolnej.
          Sponsorem filmu „Przygody Damiana – szkolnego piromana” jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. w Płocku oraz UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Przedstawicielstwo w Płocku
         
Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Szrajber Rafał
  • Data udostępnienia w BIP: 2009-10-21 09:43:36
  • Informacja zaktualizowana przez: Szrajber Rafał
  • Data ostatniej aktualizacji: 2010-02-01 12:03:00
  • Liczba odsłon: 907
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 610439]

przewiń do góry